RSS
 

Ślub – przygotowania

03 lip

„Zostaniesz moją żoną?” – Jest to pytanie, które chciałaby usłyszeć każda kobieta i które chce wypowiedzieć każdy mężczyzna. Właśnie to pytanie jest początkiem wspaniałej wspólnej drogi, ale równocześnie jest to początek wielu problemów.

Ślub, a raczej przygotowania do ślubu, wielu parom przysparzają sporo kłopotu. Szereg bardzo ważnych elementów musimy pozałatwiać zaczynając od umówienia miejsca i terminu uroczystości, księdza, świadków, wyboru sukni ślubnej i garnituru, obrączek, fryzury. Również wesele jest istotne w każdym ślubie i kosztuje wiele czasu i przygotowań. Należy zarezerwować salę w restauracji, wybrać menu, dekoracje, kwiaty. Ale jednymi z istotniejszych są zaproszenia ślubne, bo przecież, w jaki inny sposób nasi goście dowiedzą się o miejscu i terminie uroczystości? Poza tym odpowiednie zaproszenie wyraża nas stosunek zarówno do siebie nawzajem i uroczystości, jak i dla naszych gości, którymi w większości są członkowie rodziny i przyjaciele. Zaproszenia ślubne mogą mieć rozmaite formy. Możemy znaleźć propozycje krótkometrażowych filmików wideo, kawałków utworów, wiadomości na skrzynce głosowej, ale także możemy znaleźć tradycyjne zaproszenie na piśmie. Te ostatnie są najczęściej wybieranymi zaproszeniami przez młode pary ze względu na ich funkcjonalność i powszechność. Jednakże również zaproszenie na piśmie ma wiele form i wybór propozycji może sprawiać trudności. Jest wiele rodzajów papieru. Może być papier fakturowy, gładki, z deseniem, a nawet ze zdjęciem młodej pary. Najczęściej jednak decydujemy się na eleganckie dekoracyjne zaproszenia w jasnych kolorach. Następnie istotny jest także dobór tekstu.
Przygotowania przed ślubem są bardzo ważne dla każdej młodej pary, by ta uroczystość była doskonała, ale należy pamiętać, że to sam sakrament jest najważniejszy i żadna drogocenna dekoracja nie powinna go przesłaniać.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Weselne sprawy

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS